Mladší žáci házené hráli o první body v Lize Vysočiny

24.9.2015, 20:16 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V letošním ročníku Ligy Vysočiny mladších žáků hraje sedm družstev turnajovým systémem, kdy vždy dva týmy mají volno. První poločas se hraje 8 minut povinná osobní obrana, druhý poločas se hraje již klasická házená a to na 15 minut. Náš oddíl pro letošní rok postavil dvě družstva. Páteř „A“ týmu tvoří většinou kluci ročníku 2003 a 2004 a cíl bude umístění do druhého místa. Druhé „B“ družstvo bude složeno z kluků ročníku 2004 a hráčů minižactva a bude mít za cíl hlavně získávat zkušenosti a pokusit se i nějaký ten zápas vyhrát.

První turnaj Ligy Vysočiny se hrál 20. září v Novém Veselí. „A“ družstvo se prezentovalo týmovou hrou, kdy všichni hráči dali branku a prohrálo jen jednou. Bohužel v nejdůležitějším utkání turnaje, s celkem Nového Veselí „A“, kdy po vyrovnaném prvním poločase jsme ve druhé půli neproměnili několik vyložených šancí, a hlavně si nedokázali poradit se soupeřovou souhrou spojky a pivota. Zaslouženě jsme tak prohráli a ještě máme na trénincích hodně co zlepšovat.
Nejlepší hrou se prezentoval, až do svého zranění, Lukáš Dobejval a na pivotu hrající Milan Krejčí.
„B“ družstvo vyhrálo sice jen jeden zápas, ale nadšení kluků ze hry, zlepšující se výkony u některých jednotlivců jsou určitě příslibem do budoucna. Nejvíce se dařilo Robinu Koudelovi, a v brance předváděl výborné výkony Lukáš Deraha.

Výsledky:

VM „A“ – VM „B“ 27:0 (10:0)
VM „A“ – Nové Veselí „B“ 12:5 (5:3)
VM „A“ – Nové Veselí A“ 11:15 (6:6)
VM „A“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 22:0 (9:0)
VM „B“ – Nové Veselí „B“ 6:11 (4:5)
VM „B“ – Nové Veselí „A“ 2:21 (2:8)
VM „B“ – TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 9:4 (6:0)

Hráli:
VM „A“: Rohovský Vít (4), Dobejval Lukáš (18), Kučera Tomáš (8), Dobrovolný Lukáš (8), Krejčí Milan (7), Russ Jakub (7), Mička Filip (6), Mach Jakub (5), Horký Adam (4), Kuřátko Alex (4), Chalupa Martin (1).

VM „B“: Deraha Lukáš, Koudela Robin (11), Strýček Jakub (2), Požár Marek (1), Požár Jaroslav (1), Kotouček Pavel (1), Čížek Adam (1), Čížek Filip, Navrátil Radek, Krejčí Jakub, Trifanov Matěj, Švihálek Filip.

Trenéři: Stoklasa David, Živčic Pavol a Petr Kaštan.

Autor: David Stoklasa – Házená VM
Foto: David Stoklasa – Házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla