Muži vstoupili do sezóny vítězstvím v Telnice

ZaostřenoVM.com

Neděle 20. září 2015

2. liga mužů Morava Jih – 1. kolo

TJ Sokol Telnice – TJ Sokol Velké Meziříčí 29:30 (17:15)

Po „mistrovské“ sezóně se opět naši muži představili v novém ročníku. Mužům se v přípravě nepodařilo ani jednou vyhrát. Vypadli jsme i v prvním kole Českého poháru v Sokolnicích. A tak na první utkání se odjíždělo s velkým očekáváním.

V prvních čtyřech minutách padlo na obou stranách po dvou brankách. Následně jsme neproměnili trhák a několik slibných šancí ze spojek. Soupeř byl v útoku důraznější a vypracoval si vedení 9:3. Naše družstvo muselo brát time-out a velet k budíčku. V následující minutě byli za vzájemnou potyčku diskvalifikováni oba rozehrávači svých týmu Mrkvica a Bezděk. V další pasáži hry jsme hráli několikrát oslabení, což vybudilo hráče k větší bojovnosti. V útoku to bral na sebe především Roman Matušík s Jirkou Kaštanem, a do poločasu jsme snížili na 17:15.

V druhé půli jsme neustále dotahovali nejtěsnější náskok domácích. Střeleckou iniciativu převzal Víťa Večera a Pavel Strašák. Několik výtečných zákroku předvedl Libor Kotík a bylo otázkou času, kdy se nám podaří překlopit vedení na naši stranu. V 57. minutě jsme již po několikáté srovnali a díky výborně sehrané přesilovce šli do dvou gólového vedení. V závěru jsme ještě čelili přesilovce soupeře, ale nejtěsnější vedení jsme uhájili a zvítězili 29:30.

Družstvo dnes předvedlo bojovný výkon a chtělo po sérii porážek v přípravě vyhrát. Doufejme, že toto vítězství bude odrazovým můstkem i k těm dalším.

7m hody 3/2:3/2, vyloučení 5:8, ČK 1:1, diváků 63

Sled branek: 3:1, 4:5, 6:7, 9:11, 11:13, 13:14, 15:17, 18:21, 20:25, 23:27, 26:28, 27:30

Sestava a branky: Kotík Libor, Poul Ondřej – Večeřa Vítězslav (9), Strašák Pavel (8/2), Matušík Roman (6), Kaštan Jiří (3), Bezděk Jakub (2), Pavol Živčic (1), Necid Miloš (1), Babáček Petr, Kubiš David, Lečbych Jan, Pažourek Tomáš, Ambrož Michael.