Prvnímu mužstvu HHK se vstup do sezony nevydařil

21.9.2015, 16:13 // Rubrika: Sport

Mistrovské utkání – sobota 19. 9. 2015

HHK VM – Hokej Uherské Ostroh 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

Branky a asistence: 9. Střecha, 31. Sobotka (Maštera, Křenek), 48. Burian (Ambrož, Pálka) – 3. Antonovič (Heča), 18. Neuwirth (Heča, Zahradný), 21. Galuška L. (Stránský, Galuška V.), 32. Galuška L. (Galuška V., Stránský), 37. Heča (Stránský, Antonovič), 56. Stránský, 59. Antonovič (Heča)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Wolf (od 37. minuty Štourač) – Šerý, Vlašín, Ambrož, Vondráček, Pálka – Sobotka, Křenek, Maštera, Kudláček, Bula Krča, Chlubna, Střecha, Burian
Sestava Hokej Uherský Ostroh: Valúch (Prachař) – Nevídal, Heča, Červínek, Bachan, Zahradný, Antonovič, Mika, Neuwirth, Galuška, Ťok, Rauš, Větříšek, Kučera, Stránský
Rozhodčí: Kohoutek – Kacetl, Šustr
Vyloučení: 5:5, navíc Střecha (HHK) 5+DKU
Využití: 1:4
V oslabení: 0:0
Střely: 26:30 (9:13, 9:10, 7:7)
Diváci: 100

V sobotu podvečer se na našem zimním stadionu bojovalo o první mistrovské body. Hosté z Uherského Ostrohu byli po většinu utkání lepším týmem. Naši hráči si vytvořili několik slibných šancí, které nevyužili. První gól našeho týmu v nové sezoně si připsal Filip Střecha, který vyrovnal na 1:1. Ve 14. minutě mohl náš tým jít do vedení. Střela Honzy Buly orazítkovala pravou tyčku, Valúchovi svatyně. V polovině 18. minuty šli hosté do vedení, když využili druhou přesilovku první třetiny.

Vstup do druhé třetiny se lépe vydařil hostím, kteří ve 21. minutě zvýšili na 1:3. V polovině utkání snížil na rozdíl jediného gólu Lukáš Sobotka, který po krásné akci prvního útoku překonal golmana Ostrohu. Z gólu se náš tým radoval pouhých patnáct vteřin. Hostující Galuška opět překonává Adama Wolfa v naší brance. Ve 32. minutě dostal vyšší trest za vražení na hrazení Filip Střecha. Rozhodnutí hlavního rozhodčího Kohoutka překvapilo i několik fanoušků hostí. Nabídnutou pětiminutovou přesilovku hosté využili až v samotném závěru. Po páté obdržené brance došlo k výměně golmanů v naší brance. Adama Wolfa vystřídal Jirka Štourač.

Ve třetí třetině se podařilo našemu týmu opět snížit. Při přesilové hře, vystřelil od modré lajny Pavel Ambrož, jeho přízemní střelu tečoval pod víko Viktor Burian. Hosté si ovšem dobře rozehrané utkání nenechali vzít. Během tří minut v závěru utkání přidali dva góly a odvezli si po zásluze všechny mistrovské body.

Šanci na reparát bude mít náš tým v sobotu v Uherském Brodě a následně ve státní svátek doma proti Rosicím.

Ostatní výsledky prvního kola: HC Spartak Uherský Brod – HC Štika Rosice 2:1SN, HC Spartak Velká Bíteš – Dynamiters Blansko HK 8:2, HK Kroměříž – HC Uherské Hradiště 6:2, SK Minerva Boskovice – HC Lvi Břeclav 4:1.

Program mužů na tento týden:
Sobota – 26. 09. 2015 – HC Spartak Uherský Brod – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Uherský Brod)

Pondělí – 28. 09. 2015 – HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)