ROZHOVOR s kapelou LikeBusters

17.9.2015, 14:42 // Rubrika: Rozhovory
ZaostřenoVM.com

Kapela, která pochází z Velkého Meziříčí, vyhrála soutěž Vysočina Hledá Talent, se skládá z Ondřeje Brejšky, Richarda Tichého, Tomáše Krpálka, Tomáše Koziny, Mariana Mikula a Radoslava Sido. Kapela zatím nese název LikeBusters, ale ten už dlouho mít nebude (nebo snad jo?) – vše se dozvíte v exklusivním rozhovoru pro zpravodajský portál ZaostřenoVM.com.

12328-6-ZaostrenoVM.com

foto: archiv kapely LikeBusters

Jak vznikla kapela LikeBusters?
Začalo to tím, že jsme bavili lidi nahrávkama převzatých písniček na internetu. Postupně se přidávali a odcházeli lidi, dokud nezůstala současná sestava. Původní koncept těchto nahrávek nebyl v živém hraní, ale čistě v „hudebních parodiích“. V moment, kdy se to začlo brát vážně tento koncept ztratil smysl a spolu s ním jsme se rozhodli, že hodíme za hlavu covery, hodíme za hlavu starý název, který je s nimi spojen, a budeme se soustředit jen na vlastní tvorbu. Takhle vznikl a zanikl název a myšlenka „LikeBusters“. Nová myšlenka bude větší. Bude mít větší drive a větší smysl.

Vy jste se začátkem tohoto roku zúčastnili soutěže Vysočina Hledá Talent. Koho to byl nápad se přihlásit a jak se zrodil tento nápad?
Tom Krpálek (kytara) s Richardem (basa) přišli s tím, že se ta soutěž rozbíhá a navrhli se jí zúčastnit. Jelikož nikdo nebyl proti tak jsme si řekli „Proč ne?“.

12328-2-ZaostrenoVM.com

foto: archiv kapely LikeBusters

Soutěž Vysočina Hledá Talent jste vyhráli a jednou z výher bylo natočení vlastního videoklipu. Ten jste již natočili k písničce „Sluneční soustava“. Jak probíhalo natáčení?
Videoklip byl zadarmo, takže jsme nemohli čekat žádné zázraky a proto jsme neměli žádné námitky. V klipu se objevuje spousta lidí z Velkého Meziříčí, protože jsme chtěli, aby toho byli součástí. Původně jsem vůbec nechtěl, aby se klip dostal na veřejnost, protože to bylo jen pro zúčastněné jako takový „videozáznam z dovolené“. Jediné co bych k tomu dodal je to, že další klipy budeme brát vážně.

12328-3-ZaostrenoVM.com

foto: archiv kapely LikeBusters

Hit „Sluneční soustava“ hrála také po celý měsíc v éteru Hitrádia Vysočina. Jaký to byl pro Vás pocit mít svoji písničku v rádiu?
Ta písnička není tak úplně naše – složili ji Honza Bartejs s Matějem Pospíšilem a jelikož nám chyběla jedna „autorská“ písnička do výše zmíněné soutěže, tak nám ji propůjčili. Jediné co jsme s ní dělali, tak bylo to, že jsme upravili dynamiku, aranže a trochu text. No a k tomu pocitu, když hrála v rádiu – nemůžete být tak úplně hrdí na něco, co není vaše. To je jak kdybych byl hrdým otcem dítěte, které porodila má manželka se sousedem. Ta písnička je strašně chytlavá a taky proto jsme si ji od kluků půjčili.


Dočetl jsem se, že jste kvůli soutěži Vysočina Hledá Talent hráli i na Václavském náměstí v Praze. Proč?
Tom Kozina (kytara), Richard (basa) a já (zpěv) jsme se tak rozhodli čistě ze zvědavosti a tak jsme rovnou spojili příjemné s užitečným a udělali si reklamu pro hlasování do zmíněné soutěže. Nemyslím si, že nám to nějak razantně pomohlo, ale určitě jsme si to užili a doufám, že to ještě někdy zopakujeme.

12328-5-ZaostrenoVM.com

foto: archiv kapely LikeBusters

Ještě k této soutěži. V druhém kole rozhodovali o Vás fanoušci a veřejnost. Vy jste obdrželi neskutečných 2296 hlasů. Jak jste to dokázali?
Těžko říct. Asi hlavně proto, že jsme nedali lidem kolem sebe vydechnout 🙂 Výhra toho tolik nezměnila, ale byl to hezký způsob jak začít to, co děláme. Ten moment považuju jako takové uvědomění kapely.

Na Vaší oficiální Facebookové stránce se objevila zpráva o pěvecké soutěži Superstar. Můžeme tedy čekat kapelu LikeBusters na televizních obrazovkách?
Nikoliv, soutěž je pouze pro „zpěváky“. Soutěže jsem se zůčastnil já a šel jsem tam jen ze zvědavosti. Dostal jsem se docela daleko, ale pokud to někoho zajímá blíž, tak může onen pořad sledovat. Já to komentovat nechci, snad jen bych dodal to, že jsem si to vyzkoušel a už to zkoušet v budoucnu rozhodně nehodlám.

Chystáte se v nejbližší době vydat nějakou novou písničku?
Jak jsem zmiňoval na začátku – v současné době máme cca 20 nápadů, polotovarů a neotextovaných, nezaranžovaných písniček. Až uvidíme, že je dost použitelného materiálu pro album, tak s ním vyjdem ven pod novým názvem. Konkrétně bychom rádi do konce roku 2015 nahráli několik demo verzí pro festivalové pořadatele, následně udělali kompletně i zbytek a začátkem roku 2016 vydali singl s klipem. Máme už vizi asi o 70% alba, ale až to bude 200%, tak s tím teprve půjdeme ven. Momentálně trávíme cca 20hod na zkušebně během jednoho týdne a myslíme si, že se ta píle vrátí na kvalitě.

12328-4-ZaostrenoVM.com

foto: archiv kapely LikeBusters

Kde Vás budeme moci slyšet v nejbližší době?
Teď už nás čeká jen jeden koncert – 19. 9. 2015 v Hattricku (Jihlava). Tam budeme hrát spolu s holkama z hudebního dua AmaTer cca 4 hodiny.

Po tomto koncertu jsme všechny ostatní zrušili a chceme si vyhradit čas pouze tvorbu zmíněného alba. Zkoušíme sice od pondělí do pátku, ale zjistili jsme, že potřebujeme i ty víkendy 🙂

A na závěr našeho rozhovoru. Popřáli byste něco čtenářům a portálu Zaostřeno VM?
Chtěl bych jim popřát co nejvíc objektivních a informativních článků/zpráv/rozhovorů v tomto zpravodajství a příjemný přechod z letního parna do podzimního chladu – tedy i hodně zdraví.

Moc děkuji za rozhovor

Já taky děkuji.

Na otázky odpovídal Ondřej Brejška.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: archiv kapely LikeBusters
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla