SKI Klub na závodech v Kožichovicích

13.9.2015, 21:36 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V sobotu 12. září začal další ročník Lyžařského poháru Vysočiny. Podzimní část je naplněna přespolními běhy a tzv. suchými slalomy.

Běh Matyáše Žďárského v Kožichovicích je již tradičním startem seriálu závodů pro děti, mládež, ale i dospělé. Matyáš Žďárský byl průkopník alpského lyžování a autor prvního vázání s volnou patou. Hodně cestoval a věnoval se také malířství. Bivakovací pytel tzv. Žďárák nese jeho jméno dodnes.

Zpět ale do současnosti. Na start závodu se postavili reprezentanti všech okolních ski klubů, ale také děti ze škol a sportovních oddílů. Tratě byly od 600 m až po 4500 m. Poprvé na delší trať dlouhou 1500 m vystartoval také reprezentant SKI Klubu Velké Meziříčí Petr Vokoun. Tento závod byl pro něho velmi důležitý, neboť byl prvním po nepříjemném zranění z června letošního roku. Petr se držel své osvědčené taktiky, kdy zpočátku kontroloval čelo závodu a potom dvěma rychlými úniky se svým soupeřům vzdálil a zvítězil. Bylo to jeho již šesté vítězství v řadě v tomto závodě. Zlatou medaili pro meziříčské lyžaře vybojovala také Petrova spoluběžkyně Zuzana Rašovská. Další medailistky pak byly sestry Neumanovy a Natálka Malcová. Z chlapců pak Robin Strnad. Na mladé běžce – lyžaře čekají další závody Na Jalovci, Fajťáku, v Hlinsku a Pelhřimově. Všichni jim budeme držet palce a doufat, že zima jim přinese víc bílé radosti než tomu bylo minulou sezonu.

Autor: Dr. Miloš Vokoun