Dorostenci na přípravném turnaji v Sezimově Ústí

8.9.2015, 16:22 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Na konci prázdnin se dorostenci v rámci přípravy zúčastnili turnaje v Sezimově Ústí.

Dorostenci sehráli dvě utkání 2×30 minut. V prvním utkání jsme se střetli s domácím družstvem Sezimova Ústí. Dobře fungovala obrana a rychlý přechod do útoku. Nakonec jsme si se soupeřem vcelku jednoznačně poradili po kolektivním výkonu 29:18 (12:8).

Druhé utkání proti Sokolu Úvaly následovalo hned po prvním utkání. První poločas nám herně vyšel, kdy se dařilo pokrývat fyzicky lépe disponované spojky soupeře a v útoku jsme dobře kombinovali. V poločase svítilo na ukazateli skóre 16:11 v náš prospěch. V druhé půli nám došly síly, soupeř rychle vyrovnal a svoji důraznou hrou na brankovišti nás nakonec přehrál v poměru 32:27.

Turnaj splnil účel přípravy, kdy si naše družstvo vyzkoušelo různé herní varianty. Výsledkově jsme obsadili druhé místo. Individuální ocenění si odvezli za nejlepšího brankáře turnaje Franta Kratochvíl a za nejlepšího střelce turnaje Tomáš Stupka.

Po dlouhých šesti letech se opět bude hrát ligová soutěž staršího dorostu v mužské složce a to konkrétně 2. liga Morava. I přes ukončení činnosti několika hráčů dorostu doufáme, že se s touto soutěží dorostenci dobře popasují a budeme hrát klidný střed tabulky.

Soutěž zahájí dorostenci v neděli 20. září v Telnici.

Sestava a branky: Drápela Vojtěch, Kratochvíl František – Stupka Tomáš (19), Svoboda Filip (13), Fiala Martin (12), Pažourek Tomáš (10), Buchta Dominik (2), Frejlich Tomáš (2), Babáček Kamil (2), Ambrož Michael (1), trenér Šidlo Ladislav, vedoucí družstva Kácal Petr.

Autor: Ladislav Šidlo
Ilustrační foto: Matěj Měrtl