Starší žáci na turnaji v Brně stříbrní

8.9.2015, 16:14 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com
Autor: Petr Kavka

V neděli 6. září se družstvo starších žáků zúčastnilo turnaje v Brně.

Pět účastníků turnaje hrálo systémem každý s každým 2×20 minut. I když jsme nakonec odjeli s menším počtem hráčů, než jsme očekávali, turnaj po herní stránce i výsledkově vyšel velmi dobře.

V prvním utkání jsme přehráli o branku (22:21) družstvo z Žeravic. V úvodu jsme díky velmi dobré obraně vedli 7:1. Postupně soupeř hru vyrovnal, ale závěr jsme si pohlídali. V druhém utkání jsme svedli velmi vyrovnanou bitvu s domácím družstvem. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, což se projevilo v koncovce utkání, kdy jsme měli méně sil než soupeř, který měl více hráčů na prostřídání. Obě družstva se střídala ve vedení a v závěru bylo šťastnějším týmem Brno v poměru 22:23. Utkání s Ivančicemi vyznělo jednoznačně v náš prospěch 26:18. V poslední utkání proti Rožnovu jsme svedli opět velmi vyrovnaný souboj. Kluci už měli méně sil a tak jsme se soustředili především na obranu a trpělivý postupný útok. Po velmi taktickém výkonu, kdy jsme celé utkání vedli minimálním náskokem, jsme uhájili vítězství 22:21.

Turnaj byl velmi vyrovnaný a nakonec jsme obsadili pěkné druhé místo. Kluci si zaslouží pochvalu za kolektivní výkon, kdy se všichni podíleli na dobrých výkonech. Samozřejmě je ještě hodně věcí co zlepšovat, ale jdeme správným směrem a oproti turnaji ve Zlíně jsme opět udělali krok dopředu.

Již za týden čeká družstvo starších žáků první ze série turnajů Ligy Vysočiny, sezónu otevřeme turnajem v Chrudimi.

Pořadí turnaje: 1. Handball KP Brno 6b, 2. TJ Sokol Velké Meziříčí 6b, 3. TJ Rožnov pod Radhoštěm 4b, 4. SK Žeravice 2b, 5. HK Ivančice 2b

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda (24), Štěpán Fiala (24), Petr Kavka (15), Jan Hnízdil (11), Dominik Šroler (9), Alex Cerkal (4), Jakub Benda (2), Jakub Russ (1), trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.

Autor: Ladislav Šidlo
Foto: Petr Kavka
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla