Házenkářské žactvo na turnaji HOLIDAY CUP 2015 ve Zlíně

5.9.2015, 09:53 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Poslední prázdninový víkend vyrazila družstva minižáků, mladších a starších žáků na 15. ročník turnaje Holiday cup 2015 do Zlína. Všechna utkání se odehrála na venkovních hřištích za velmi horkého, slunečného počasí.

Minižáci
V kategorii nejmenších startovalo celkem 9 mužstev. Náš tým odehrál ve skupině dvě vítězná utkání a jednou jsme odcházeli poražení. Postoupili jsme tedy do semifinále. Druhý hrací den nám proti fyzicky vyspělejším soupeřům moc výsledkově nevyšel. Skončili jsme na celkově čtvrtém místě. Toto umístění bereme jako úspěch a dobrý rozjezd do sezóny. Nedělní volný den kluci navštívili ZOO Lešná a zlínský plavecký bazén. Tento odpočinkový den si opravdu zasloužili a patřičně užili.

Sestava a branky Tomáš Kučera – Robin Koudela (48), Filip Čížek (11), Martin Dobejval (7), Vojtěch Bradáč (5), Jiří Winterling (4), Adam Čížek (3), David Slabý, trenéři Petr Kaštan a Vlaďka Horáková.

Mladší žáci
Turnaj mladších žáků byl rozdělen do dvou skupin po sedmi týmech s hracím časem 2×15 minut. V základní skupině jsme nejprve porazili celek Karviné „B“, poté jsme prohráli s týmy Kysucké Nove Mesto, Dukla Praha a Kúpele Bojnice. V dalším zápase jsme po nejlepším výkonu na turnaji remizovali s velmi silným polským celkem PMOS Chrzanów, čímž jsme našeho soupeře obrali o finále turnaje. V posledním utkání skupiny jsme opět prohráli, tentokrát s týmem domácího Zlína „A“. Po tomto zápase bylo jasné, že ve skupině obsadíme 6. místo a  poslední hrací den se utkáme s celkem TJ Lokomotiva Vršovice o konečné 11. místo na turnaji.
Tento zápas nám bohužel nevyšel, scházel nám patřičný pohyb a tak jsme obsadili konečné 12. místo.
Tento turnaj byl velice kvalitně obsazen a i přes konečné dvanácté pořadí splnil to co jsme potřebovali. Na výsledky jsme příliš nehleděli, potřebovali jsme hlavně nacvičit souhru celého týmu, co nejvíce zapojit do hry všechny hráče, z nichž někteří hráli házenou na velkém hřišti úplně poprvé, a vyzkoušet si různé varianty obran.
Nejvíce se dařilo v brance Víťovi Rohovskému, na spojce Lukáši Dobejvalovi a na pivotu Milanu Krejčímu. Velmi dobře se uvedli z loňských minižáků Martin Chalupa a Jakub Mach.
Sestava Vít Rohovský, Lukáš Deraha, Lukáš Dobejval, Milan Krejčí, Tomáš Kučera, Jakub Russ, Lukáš Dobrovolný, Martin Chalupa, Jakub Mach, Adam Horký, Radek Navrátil,  Matěj Trifanov, trenér David Stoklasa.

Starší žáci
V kategorii U15 startovalo 16 týmů, které byly rozděleni do čtyř skupin po čtyřech. Naše družstvo zahájilo utkáním proti STM Olomouc „A“ kde jsme příliš prostříleli a podlehli jsme o pět branek. V dalším utkání jsme si jednoznačně poradili s Polankou nad Odrou,kde se dařil především rychlý útok. V posledním utkání ve skupině jsme podlehli po vyrovnané první půli fyzicky vyspělejším Napajedlům. V další fázi turnaje jsme postupně podlehli slovenským Bojinicím a přehráli jsme STM Olomouc „B“ a KP Brno. V těchto zápasech  se nám dařila především obranná fáze. Na závěr jsme se tedy utkali o konečné 11. místo s Polským týmem Chrzanów, kterému jsme i přes zlepšený výkon v druhé půli podlehli o tři branky. Konečné 12. místo zůstalo za očekáváním, ale kvalitní utkání, která jsme odehráli, nám ukázala směr, jakým se budeme ubírat.
Sestava: Roman Juhoš – Štěpán Fiala (34), Vojtěch Svoboda (24), Petr Kavka (14), Dominik Šroler (11), Alex Cerkal (10), Jan Hnízdil (6), Lukáš Dobejval (3), Vít Rohovský (1) a Jakub Russ, trenéři Ladislav Šidlo a Petr Kavka.
Vedoucí zájezdu Pavel Svoboda

Po chlape(á)ckém soustředění v Dolní Cerkvi absolvovala žákovská mužstva další povedenou akci. Konfrontace s českými i zahraničními soupeři klukům ukázala, na jaké úrovni se dá házena v jejich kategorii hrát. Družstva mladších a starších žáků ještě absolvují turnaj v Brně a pak již zahájí všechny kategorie série turnajů Ligy Vysočiny.


Oddíl házené zve do svých řad děti se zájmem o pohyb a kolektivní sport

CHLAPCI tréninky každé ÚTERÝ a ČTVRTEK od 15:30 do 17:00
trenéři Petr Kaštan (tel. 773 985 731) a Vlaďka Horáková

DÍVKY tréninky každé PONDĚLÍ a STŘEDA od 15:30 do 17:00
trenéři Ilona Závišková (tel. 736 541 834) a Lenka Pacalová

házenkářská hala „Za Světlou“ ulice Sportovní 1


 

Autor: trenéři mládeže
Foto: Vlaďka Horáková – TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla