MFK Vítkovice – FC Velké Meziříčí

3.9.2015, 18:22 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V úvodu utkání byli hosté lepším týmem, nepřesnost finální přihrávky však výraznou gólovou příležitost nepřinesla. Po úvodní čtvrthodině se osmělili i domácí, ale i domácí tým se do nebezpečného zakončení také nedostával. Ve 26. min podnikli domácí nebezpečný rychlý protiútok, střelu Kovaříka vytlačil Roman Invald na rohový kop, ten rozehrál Mišinský na zadní tyč, kde se k míči přes nedůrazného Patrika Muchu a Robina Demetera dostal k míči Coufal, který patou poslal míč k volnému Kovaříkovi, který prostřelil z malého vápna golmana hostů 1:0. Ve 33. min signalizovali hosté po průniku Petra Dolejše ruku domácího hráče, ale rozhodčí jeho hru na zemi v rozporu s pravidly neposoudil. Ve 35. min vytlačil Roman Invald nebezpečnou hlavičku domácích na břevno své brány. Ve 38. min se snažil Kovařík přelobovat hostujícího golmana, ale ten si s jeho zakončením poradil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Ve 46. min zahrál Robin Demeter přímý kop po faul na Petra Dolejše, jeho povedenou střelu přes zeď Rohel vyrazil. V 50. min se za hostující obranou objevil Mišinský, jeho střelu vyrazil Roman Invald do bezpečí. V 51. min střílel, po průniku obranou, Petr Dolejš těsně nad horní tyč. V 58. min podnikli domácí rychlí protiútok, míč se dostal k Mišinskému a ten tvrdou ránou vstřelil druhý domácí gól. Hosté se však nevdávali a i nadále se snažili o změnu nepříznivého stavu. Pozorná domácí obrana je však do zakončení nepouštěla. V 74. min se ocitl před Romanem Invaldem Kovařík, jeho střelu golman hostů vyrazil a následnou dorážku Wojnara vykopl z brány Patrik Mucha. V 79. min odcentroval Radim Šuta, domácí obrana míč odvrátila k Robinovi Demeterovi a ten povedenou křižnou střelou snížil na 2:1. V 85. min našel Víťa Kratochvíl před bránou Pavla Simra, jeho povedenou hlavičku k tyči však Rohel vytlačil z brány. V 88. min to byl opět Pavel Simr, který centr Petra Dolejše poslal těsně vedle tyče domácí brány. V závěru utkání se v prosadil domácí Bystrý, který se uvolnil v pokutovém území a střelou k tyči dal výsledku konečnou podobu.

Vyjádření trenéra Smejkala: Po herní stránce to dnes z naší strany nebyl špatný výkon, ale domácí nám dnes dali lekci s produktivity. Jak řekl po utkání hlavní rozhodčí, vy jste dnes hráli fotbal a domácí dávali góly. Domácí hráli se zabezpečené obrany, přenechali nám herní iniciativu a vyráželi k rychlým protiútokům, která dokázali dotáhnou do gólové koncovky.

Střelci: 27. Kovařík, 58. Mišinský, 89. Bystrý – 79. Demeter.

Rozhodčí: Polák, Likař, Podaný Polák – Líkař, Podaný

MFK Vítkovice – Rohel – Cverna, Coufal, Kometa, Hruzik, Taraba (59. Lukáš), Wojnar, Dvořák, Musiol (78. Bystrý), Kovařík, Mišinský (90. Melcea) na lavičce Kovář, Mládek a Ognyanov, trenér Jakubek

FC VM – Invald – Bouček, Mucha P., Šimáček, Krejčí – Dolejš, Smejkal (75. Šuta), Berka, Durajka (70. Kratochvíl), Demeter – Simr na lavičce Pokorný, Simandl a Vyskočil trenér Smejkal

ŽK: Kometa, Musiol, Kovařík – Smejkal, Bouček

Diváci: 304

Nejlepší hráči: Mišinský, Kovařík – Demeter

Autor: Jaroslav Mynář – FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla