ROZHOVOR se skupinou MySami

28.8.2015, 15:55 // Rubrika: Rozhovory

Velmi oblíbená a mladá čtyř členná skupina MySami, která se skládá z Tomáše Štefky, Davida Nevěčného, Jojise Nevěčného a Jakuba Karbana. Svůj hudební styl našli v popfolku a rockfolku a nyní odpověděli na pár zvídavých otázek od zpravodajského portálu Zaostřeno VM.

11327-9-ZaostrenoVM.com

foto: archiv skupiny MySami

Jak vznikl nápad založit skupinu MySami?
Skupina MySami je vlastně složena převážně z bývalé skupiny T.E.P. po rozpadu této kapely jsme se rozhodli vydat vlastní cestou a to pod jménem MySami. Přidal se k nám Jakub Karban a doprovází nás na basu. Od samotného založení chceme lidem ukázat, že když něco opravdu chceš, tak je třeba si za tím za každou cenu jít a dělat to co tě baví, bez ohledu na to co si ostatní myslí, že by tě bavit mělo nebo co by jsi měl dělat. A od toho je vlastně odvozen i samotný název. MySami musíme..!

11327-7-ZaostrenoVM.com

foto: archiv skupiny MySami

Jak dlouho už hrajete?
Hrajeme něco málo přes rok. Rok není tak dlouhá doba, ale musíme říci, že se za tak krátkou dobu stalo hodně věcí.

Vzpomínáte si na nějaký trapas, který se Vám stal na koncertu?
Upřímně si z každého koncertu odnášíme nějaký trapas. Většinou to bývá nějaký slušný přeřek na podiu.

Nedávno jste natáčeli svůj první klip k písničce „A co dál“, jak to probíhalo?
Na naše premiérové natáčení budeme vzpomínat hodně dlouho a hodně v dobrém byl to fajn den. Venku bylo strašné vedro a my jsme se zavřeli do krásně vychlazeného prostoru v bývalé bramborárně. Už jen to byl výborný faktor pro natáčení klipu. Jinak se sešlo spoustu dobrých lidí, kteří nám pomohli náš videoklip vytvořit. Jak už lidi od techniky, tak lidi od hereckého angažmá. Jmenovitě Karolína Smejkalová a Robert Andresík, tak i kameraman Honza Jacko, který nám vyhověl ve všech našich představách a sám pár krásných představ nám navrhl.

11327-6-ZaostrenoVM.com

foto: archiv skupiny MySami

Kdy bude klip venku a budeme si ho moct pustit?
Přesný datum vypuštění našeho dítka nevíme, ale jakmile bude zpracovaný a připravený, tak určitě se objeví na našem Facebooku a na YouTube.

Když už máte vlastní klip, neplánujete vydat své vlastní CD?
Jistě by jsme jednou chtěli vydat vlastní CD, ale momentálně jsme ve stavu kdy se usazuje jak se dnes říká „styl“ tak makáme a časem se prostě uvidí. I víno potřebuje svůj čas na dozrání.

11327-3-ZaostrenoVM.com

foto: archiv skupiny MySami

Jaké to bylo být předkapelou skupiny Chinasky když tady hrála?
Byl to pro nás obrovský šok, když jsme se to dozvěděli vůbec, ale vůbec, jsme to nečekali. A samotné hraní bylo euforické. Už jen to, jak nás Chinaski přijali, bylo opravdu krásné. V šatně jsme se společně rozezpívávali a na společné autogramiádě nám nadělili pár rad do dalších let.

Jak k této spolupráci došlo?
Po celém kraji bylo obrovské pozdvižení, že Chinaski shánějí předkapelu na velkomeziříčský koncert. Veliké množství kapel se tam hlásilo a my si řekli, že to tam taky pošleme. Jen tak, aby se neřeklo, že nejsme kapela. Vůbec jsme netušili, že nás vyberou. Ani v nejmenším nás to nenapadlo. A ta zkušenost byla opravdu výtečná.

11327-4-ZaostrenoVM.com

foto: archiv skupiny MySami

Pokud se nepletu, tak ještě studujete. Jak zvládáte hrát koncerty a k tomu ještě studovat?
Prozatím nehrajeme takové množství koncertů, aby to bylo nějak nezvladatelné se školou. Nicméně, občas se stává to, že ze školy musíme maličko dříve odejít, aby se koncert stíhal.

Kde budete v nejbližší době hrát?
V nejbližší době hrajeme na náměstí ve Velkém Meziříčí a to 10. 9. v rámci Dnu zdraví.

Popřáli byste něco čtenářům a portálu Zaostřeno VM?
Čtenářům by jsme rádi popřáli to, ať se nevzdávají svých snů a ať jsou ve svých životech šťastni, je to lehčí než se zdá být. A samotnému Zaostřenu VM přejeme to, ať přibývá čtenářů, protože tento portál si to opravdu zaslouží.

Moc Vám děkuji za rozhovor a přeji, ať se Vám nadále daří.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: archiv skupiny MySami

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla