Na Vysočině usedne do lavic přes šedesát tisíc žáků a studentů

20.8.2015, 22:19 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com
Foto: Matěj Měrtl

Po dvouměsíčních prázdninách se do škol na Vysočině vrátí přibližně 64 550 žáků a studentů.

„Na základní školy nastoupí podle odhadů 43 900 žáků, střední školy v kraji školy bude v letošním školním roce navštěvovat asi 20 650 studentů,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Do lavic v prvních třídách usedne přibližně 5400 dětí, oproti loňsku je na Vysočině o necelých dvěstěpadesát prvňáčků méně. Do prvních ročníků středních škol na území celého kraje nastoupí asi 4950 žáků, tedy méně oproti loňským 5 031. Na začátku školního roku vyrazí tradičně do škol i někteří krajští radní. Například hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájí nový školní rok v ZŠ a MŠ Dobronín, krajská radní Jana Fialová přivítá prvňáčky na ZŠ T. G. Masaryka Třebíč. Ti, stejně jako v ostatních základních školách po celém regionu, získají první školní den od Kraje Vysočina Bezpečné kufříky.

Letní prázdniny využila většina krajských škol k rekonstrukcím a modernizacím. „Celkem se uskutečnilo asi sto stavebních akcí, od oprav elektroinstalací, sociálních zařízení nebo vytápění až po běžnou vnitřní údržbu. Jednou z největších investic byla rekonstrukce Domova mládeže pro Akademii ve Světlé nad Sázavou. Za 22 milionů byl opravený interiér a budova byla i zateplena. Na Gymnáziu Třebíč byly asi za 20 milionů opraveny okna, topení a elektorinstalace. Zateplení tělocvičny Střední průmyslové školy a odborného učiliště v Pelhřimově si vyžádalo osmimilionové náklady. Spojovací krček mezi Obchodní akademií a Hotelovou školou v Třebíči vyšel na šest milionů korun. V plánu je také stavba tělocvičny za 40 milionů korun,“ vypočítává krajská radní Jana Fialová s tím, že letos šlo do oprav škol téměř 300 milionů korun.

  • Počet středních škol v Kraji Vysočina: 61 (z toho 43 zřizuje Kraj Vysočina)
  • Počet základních škol v Kraji Vysočina: 265 právnických subjektů vykonávajících činnost ZŠ nebo ZŠ speciální na 272 pracovištích, 116 škol je málotřídních
  • Počet mateřských škol v Kraji Vysočina: 362 (z toho 121 samostatných právních subjektů, 165 působí jako součást ZŠ)
Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla