Výstava modelové železnice TT

1.2.2015, 23:51 // Rubrika: Zprávy

Právě teď probíhá v suterénu Základní umělecké školy VM výstava modelové železnice TT.

Tuto výstavu můžete ještě vidět do neděle 8. 2. 2015 vždy od 14.00 do 18.00 hod. Na výstavě se zabaví nejen děti, ale i dospělí. K vidění nejsou jen modelové železnice, vystaveny jsou i předměty spojené s železnicí – jako např. dobové cedule, jízdní řády a mnoho dalšího. Jako další zajímavost z této výstavy je ta, že všechny prostory jsou propojeny „dobovými“ telefony, ze kterých si návštěvníci mohou navzájem volat.

V nedávné době byly všechny ovládací pulty kolejiště modernizovány a předělány na digitální ovládání. A ještě takové menší technické info. Celková délka kolejí je 115 m a stále přibývá. Dále je tu 77 ks + 3 ks křižovatkových výhybek. Celé kolejiště se řídí 4 ovládacími pulty + digitálně. Tvar kolejiště je do písmene „U“ a rozměry jsou 1 x 18 m.

Na výstavě si také můžete koupit zajímavou knížku „Železniční tratě z Jihlavy do Znojma a Brna na starých pohlednicích“. V této knížce najdete i pohlednice z Velkomeziříčského nádraží. Tuto knížku si můžete zakoupit u paní „průvodčí“ na pokladně.

Modeláři této železnice si většinu mašinek, přírody a domečků dělají zcela sami a jde vidět, že jim to opravdu jde. Tak neváhejte a přijďte se podívat.

Modeláři mají i vlastní webové stránky, na kterých se dozvíte plno zajímavých věcí – www.kzmtt.cz

Zde se můžete podívat na exklusivní pozvánku jen pro čtenáře Zaostřena VM. 🙂

FOTO ARCHIV

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla