Pozvánka na cyklistický závod CREAM BIKE ČELEDNÁ

6.8.2015, 19:43 // Rubrika: Bude se dít
ZaostřenoVM.com

Do redakce Zaostřena VM přišel tip na zajímavý výlet nebo cyklo zážitek. Je to ale trochu dál od Velkého Meziříčí!

Cyklistický závod Cream Bike Čeladná, jehož trasu pro vás připravil olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý již 19. Září!

Již necelé dva měsíce zbývají do startu dalšího ročníku populárního cyklistického závodu Cream BIKE ČELADNÁ. Ten se uskuteční v sobotu 19. září v obci Čeladná v Moravskoslezském kraji. Závodu, který vede přes atraktivní lokace, jako jsou Pustevny či Maralák, se mohou zúčastnit profesionální bikeři i široká veřejnost. 10 Kč z každého zaplaceného startovného bude navíc věnováno na obnovu vyhořelé Národní kulturní památky Libušín, kolem které se bude na Pustevnách projíždět.

Organizátoři letos připravili dvě tratě rozdílných obtížností, na jejichž přípravě se aktivně podíleli čeští reprezentanti a olympionici Radim Kořínek a olympijský vítěz z Londýna 2012 Jaroslav Kulhavý.

Středně obtížná Trasa A – Bike Čeladná race dlouhá 55 km s převýšením 1 200 metrů povede na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd. Druhá rekreační Trasa B – Bike Čeladná o délce 20 km povede polními a lesními cestami na úpatí druhé nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd Smrk, a to s celkovým převýšením 400 metrů.

Program závodů je však přizpůsoben i dětem, pro které bude připraven soutěžní okruh o délce 500 metrů přímo v areálu Základní školy Čeladná. Součástí závodu bude i řada doprovodných aktivit, při kterých si děti vyzkoušejí svou technickou zručnost, například ve slalomu kolem cyklo lahví, cyklofotbale, přejíždění hranolu či prken a mnoha dalších disciplínách. To vše pod odborným vedením biketrialisty Petra Krause, který doprovodný program ještě obohatí o své exhibiční vystoupení.

Přihlášky a registrace do závodu Cream BIKE ČELADNÁ probíhají na internetových stránkách závodu: www.bikeceladna.cz .

Autor: Seven Days Agency, s.r.o.
Foto: Seven Days Agency, s.r.o.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla