Zájem o případné kotlíkové dotace má předběžně 1600 domácností

6.8.2015, 11:02 // Rubrika: Zprávy
ZastřenoVM.com

Z předběžného průzkumu, který v minulých týdnech prováděl Kraj Vysočina prostřednictvím www stránek je zřejmé, že o případné dotace na pořízení nových kotlů má v regionu zájem zhruba 1600 domácností. „Stále se jedná o mapování předběžného zájmu domácností, konkrétní parametry samotného čerpání se stále upřesňují a budou zveřejněny pravděpodobně nejdříve na začátku příštího roku,“ informuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. Ještě před samotným vyhlášením dotačního titulu pro domácnosti čekají Kraj Vysočina důležitá jednání s MŽP ohledně nastavení závazných podmínek čerpání.

Pouze pro zajímavost lze uvést, že nejčastěji zájem o případnou výměnu topného média daly vědět domácnosti v Novém Městě na Moravě a Bystřici nad Pernštejnem. Z pohledu administrátora je třeba upozornit, že jakékoli porovnávání zájmu v rámci regionu není důležité a nemá vliv na případné budoucí čerpání dotací.

On-line formulář na stránce www.kr-vysocina.cz/kotliky stále funkční a nabízí přehled zájmu napříč regionem. Zájem o případnou budoucí výměnu kotle je do něj možné i nadále zaznamenávat.  Na zadané adresy budou zasílány aktuální informace týkající se kotlíkových dotací.

Poznámka redakce: ve Velkém Meziříčí má o kotlíkovou dotaci předběžně zájem podle Kraje Vysočina 34 zájemců.

Autor: tisková zpráva Kraje Vysočina
Foto: Google maps a Kraj Vysočina

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla