Bitva o první místo pro HHK VM. Z Boskovic si veze první mužstvo HHK velmi cennou výhru

30.11.2017, 22:54 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

V sobotu zajížděli muži HHK do Boskovic, kde se v přímém souboji utkali obě mužstva o průběžné první místo. Trenér Roman Vondráček měl k dispozici sedm obránců a kompletní čtyři útočné formace. Premiéru si v tomto utkání odbyl brankář Zdeněk Slavíček.

Od úvodního buly rozehráli obě mužstva parádní představení. Rychlá, ale tvrdá hra se početné divácké kulise líbila. První střelu HHK vyslal na začátku 3. minuty Patrik Matov. Jeho jedovatá střela z ostrého úhlu orazítkovala levou tyč Chvátalovi branky. Ve 4. minutě se do útoku hrnuli domácí hráči, brankář HHK si připsal první dva těžké zákroky. V 6. minutě předvedli kolotoč v útočném pásmu hráči druhé formace HHK. Na konci celé akce vypustil střelu od modré lajny Viktor Burian. Kotouč bezpečně ukryl v lapačce gólman SKMB. V 8. minutě byl brankář HHK na svém místě, když tvrdou střelu pod horní tyč vytěsnil lapačkou těsně nad brankovou konstrukci. Ve 13. minutě přišlo první vyloučení a to na straně domácích. Tuto početní výhodu naše družstvo nevyužilo. V 16. minutě se do brejku dostal Lukáš Sobotka, ale jeho zakončení zneškodnil boskovický Chvátal. V závěru první třetiny přišla první větší komplikace. Na trestné lavici se sešli hned dva hráči HHK a domácí měli 48 vteřin dvojnásobnou přesilovku, kterou rozdělil klakson ukončující první periodu.

V té druhé pokračovala ještě 19 vteřin početní výhoda dvou hráčů pro domácí. Přes veškerou snahu hráčů HHK se podařilo oslabení udržet bez inkasovaného gólu. Ve 22. minutě se vhazovalo v útočném pásmu. Na buly se postavil Patrik Matov, který směřoval rozehrávku do brankoviště domácích. Rozehrávku sám dobruslil a křížnou přihrávkou naservíroval kotouč Ondřeji Urbanovi, který střelou do nekryté branky otevřel skóre utkání – 0:1. Po této brance měli hráči HHK více ze hry. Navíc domácí ve 25. a 29. minutě faulovali. Ve druhé početní výhodě se opět prosadila třetí formace HHK. Přihrávku Ondry Urbana zpracoval za brankou Patrik Matov, který přesnou přihrávkou před branku vyzval ke střele Honzu Šimka. Jeho střela, z první, skončila v šibenici Chvátalovi branky – 0:2. Ještě v téže minutě se do přečíslení dostala dvojice Dostál, Sobotka. Jejich kombinace v útočném pásmu skončila ve výstroji gólmana. Ve 34. minutě měli domácí více jak půl minuty dvojnásobnou přesilovku, kterou bleskově využili – 1:2. V 35. minutě pokračovala přesilovka domácích. V té se domácí mohli radovat podruhé. Střelu hostí gólman HHK zneškodnil, ale klouzající kotouč za jeho zády směřoval do prázdné branky. V tom momentě zareagoval bránící Viktor Burian a na brankové čáře odpálil puk do bezpečí. Jednogólovým vedením HHK skončila druhá část.

Ve třetí třetině padly celkem čtyři branky. Ve 46. minutě v rozmezí 10 vteřin se dvakrát prosadilo naše družstvo. Nejprve v čase 45:04 po závaru v brankovišti domácích vstřelil třetí gól Petr Rozmarín, asistenci si připsal David Pokorný a Jirka Roupec – 1:3. Po následném vyhraném buly a krásné rozehrávce obránců, Kamila Šerého a Petra Vlašína, na druhou modrou se ke kotouči dostal Lukáš Sobotka, který překonal bránícího hráče a dostal se před brankáře Chvátala. Kličkou a následnou střelou mezi betony zvýšil na 1:4. Domácí se v závěru utkání dostali do několika slibných příležitostí. V 50. minutě vyslal nechytatelnou střelu domácí Dufek a snížil stav na 2:4. Tři minuty před koncem se opět prosadili domácí a snížili na rozdíl jediného gólu – 3:4. V 58. minutě si vzal domácí trenér oddechový čas, aby přichystal mužstvo na závěrečný tlak. Ten ještě umocnilo přísné vyloučení obránce HHK. Domácí měli necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny jedinečnou možnost na vyrovnání. Proti však byla bránící čtveřice hráčů a nepřekonatelný Zdeněk Slavíček, který několikrát zneškodnil dobré příležitosti hráčů SKMB.

Tým HHK se po vítězství v Boskovicích posunul na první místo v tabulce KL.

SKMB Boskovice – HHK Velké Meziříčí 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly a asistence: 35:25 Benýšek (Skácel, Krejčiřík), 49:43 Dufek (Špok), 57:19 Špok (Šebek, Bednář) – 21:56 Urban (Matov), 30:35 Šimka (Matov, Urban), 45:04 Rozmarín (Roupec, Pokorný), 45:14 Sobotka (Šerý, Vlašín P.).