Muzikanti dětem vybrali celkem 133 846 Kč a pomohli „Slepíšům“

28.5.2017, 23:52 // Rubrika: Kultura
Pořadatelé a šek s vybranými penězi na charitativním koncertu Muzikanti dětem ve Velkém Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl

Již tradičně proběhl během poslední soboty (27. května) v květnu charitativní koncert Muzikanti dětem, který letos podpořil „Alitteru, ústav jiného vzdělávání“ neboli „Slepíše“.

Celý koncert odstartoval ve 14 hodin orchestr místní ZUŠ za doprovodu pěveckého sboru Andante. Našlapaný program dále pokračoval mladou nadějnou skupinou MySami a velkomeziříčskou skupinou The Suspenzors. Velký počet fanoušků na náměstí přivítalo poslední dobou velmi známou a úspěšnou skupinu Poetiku. Do Velkého Meziříčí zavítala i brněnská kapela Dextreat. Kolem půl deváté přišel na řadu hřeb celého večera a to legendární kapela Laura a její tygři, která na hudební scéně působí více než 28 let.

Během dne se také předávaly dva šeky. První šek od sponzorů nesl po odečtení nákladů krásnou částku 88 720 Kč. Druhý šek ukázal částku, kterou přispěli lidé na náměstí do pokladniček a zakoupením jakéhokoliv předmět s logem koncertu. I tento šek přinesl neskutečnou částku a to 45 126 Kč. Celkový výtěžek charitativního koncertu Muzikanti dětem činí 133 846 Kč. Výtěžek poputuje již zmíněné organizaci „Alittera, ústav jiného vzdělávání“ neboli „Slepíši“.

Pro děti byl připravený také bohatý doprovodný program. Nechyběl skákací hrad, trampolína, hmatová laboratoř, malování portrétů přes sklo či interaktivní výstava v předsálí kina.

Během celého programu jste mohli na náměstí potkat i nás, tedy nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM. Byly jsme určitě nepřehlédnutelní, a proto jestli jste se s námi vyfotili, všechny fotografie naleznete přímo zde.

Záznamy Live streamů najdete na Facebooku Zaostřena VM ve videogalerii.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla