Házenkářky vyšly v posledních dvou zápasech bodově naprázdno

Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Neděle – 26. března 2017
1. liga žen – 17. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 29:32 (12:15)

Během posledních tří týdnu naše hráčky odehrály dva zápasy, a to s týmy ze spodní části tabulky. V jarní části soutěže podávají oba soupeři dobré výkony, a i to byl důvod, proč velkomeziříčské házenkářky herně selhaly.

Po prohře v Kunovicích 21:28 jsme chtěly napravit porážku a na domácí palubovce proti Otrokovicím zvítězit. Ovšem to se nám nepovedlo a na vině byly velice nepodařené vstupy do poločasů. V tom prvním jsme již v páté minutě prohrávaly 0:5 a musel následovat time-out. Ovšem výkon domácích se příliš nezlepšil. Sice dokázaly vstřelit branku, ale obrana během celého zápasu selhala. Hostující hráčky zakončovaly hlavně ze spojek a navíc z prostoru brankoviště, případně z rychlého protiútoku. Poločas skončil nakonec tříbrankovým rozdílem 12:15.

A vstup do druhé půle byl vstupem do zlého snu. Během čtyř minut otrokovické vsítily pět branek a najednou vedly 13:20. Se zápasem by jistě šlo ještě něco udělat, ale nedůrazná obrana všechny naděje spláchla. Hostující hráčky tak zaslouženě zvítězily 29:32.

V příštím kole máme volno, protože tým Poruby B se odhlásil ze soutěže. Další utkání nás čeká opět na domácí palubovce v sobotu 8. dubna od 13.00, kdy hostíme leadra soutěže – Hodonín.

7m hody 8/8:4/5, vyloučení 3:4, diváků 42

Sled branek: 0:5, 3:8, 6:11, 10:14, 12:15, 13:20, 16:21, 19:24, 22:27, 26:29, 29:32

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Lucie Zbožínková (12/5), Iva Závišková (8/3), Jitka Plachetská (3), Eliška Koudelová (3), Jarmila Chromá (2), Diana Svobodová (1), Marianna Kušová, Jana Klusáčková, Romana Doležalová, Denisa Hladíková, Renata Škrdlová, Andrea Rymešová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí