Ilustrační foto: Pixabay

Sobota 4. března 2017
2. liga mladší dorost Morava Jih – 10. kolo
Legata Hustopeče – TJ Sokol Velké Meziříčí 30:38 (15:14)

Dorostenci po „mdlém“ prvním poločase dokázali obrátit vývoj utkání a odvést oba body z Hustopečí.

V úvodu utkání měli navrch domácí, když se jim dařila střelba ze spojek a naše družstvo působilo jak v obraně, tak v útoku velmi ospalým dojmem. Sice jsme se po oddechovém čase ve 12. minutě dostali do vedení 6:8. Do konce poločasu jsme nebyli schopni hrát svoji hru. Volili jsme složitá řešení herních situací a byli nedůrazní v zakončení. Naštěstí nás střelecky držel Alex Cerkal na křídle. Do šatny jsme šli s jednobrankovým mankem.

Do druhé půle kluci nastoupili nahecovaní a šli si za vítězstvím. Hru jsme zjednodušili a zrychlili a po osmi minutách jsme šli do vedení. Rozstříleli se na spojkách Vojta Svoboda se Štěpánem Fialou. Svůj výkon v brance zlepšil Roman Juhoš, který korunoval výkon brankou přes celé hřiště. Poslední čtvrthodinku kluci hráli s velkým nadšením a předváděli konečně pestrou hru, kterou bychom se chtěli prezentovat a utkání dovedli do vítězného konce.

7m-hody 0:3/0 vyloučení: 3:1

Sled branek: 4:1, 6:7, 11:10, 13:11, 15:14, 18:17, 20:22, 25:29, 28:36, 30:38

Sestava a branky: Roman Juhoš (1) – Vojtěch Svoboda (12), Alex Cerkal (9), Štěpán Fiala (8), Petr Kavka (4), Dominik Šroler (3), Aleš Marek (1), Jan Hnízdil, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Pixabay