Jsme ve finále! Muži HHK zvítězili i ve druhém semifinálovém utkání

13.3.2017, 17:50 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

V sobotu se odehrálo odvetné utkání semifinále KL. Výhodu domácího zázemí měl velkobítešský Spartak. Přesto ale měli v hledišti převahu fanoušci HHK, kteří neustálým fanděním hnali naše hráče za postupem do finále. Ale pojďme postupně.

První třetina začala neskutečným tlakem domácího týmu. Hráči HHK se jen stěží dostávali z obranného pásma. Úvodní drtivý tlak domácí proměnili ve vedoucí gól ve 3. minutě, kdy se prosadil Šidák – 1:0. Po této brance se domácí mužstvo pustilo s ještě větší chutí do ofenzívy. Výsledkem bylo dvougólové vedení. V 6. minutě vstřelil gól bítešský útočník Štěpánek. Tlak domácích skončil až na začátku 8. minuty, kdy měl HHK výhodu první přesilové hry. V této přesilovce si připsal domácí gólman Alexa první zákrok v utkání.

Jeho pozornost prověřil kapitán HHK Michal Krča. Přes velkou snahu o snížení nepříznivého stavu se našemu týmu nepodařilo vstřelit gól. V 16. minutě si zahráli přesilovou hru domácí. Kolotoč v útočném pásmu a častá střelba končila zablokována bránící čtveřicí. Pokud kotouč prošel přes hradbu těl, byl vždy na místě brankář HHK Jarda Juda. Dvoubrankovým vedením skončila první část.

V první polovině druhé periody se vyznamenal hlavní rozhodčí Vepřek, který vyhrocené derby absolutně nezvládl. Nedokázal si na ledě udělat pořádek, hra byla neskutečně rozkouskovaná a neustále se spíš diskutovalo nad výroky hlavního arbitra, než aby se hrál hokej. V této části utkání přišel náš tým o obránce Kamila Šerého, který musel odstoupit z utkání po zákroku jednoho z bítešských hráčů. Ani tento faul hlavní rozhodčí nepotrestal. Ve 29. minutě došlo na útočné modré k dalšímu hrubému zákroku na obránce HHK, Tomáše Kochánka. Poté se strhla hromadná šarvátka, po které měl náš tým výhodu přesilové hry. Tato početní výhoda znamenala dokonalý obrat v utkání. Přesilovku v samém závěru proměnil Lukáš Dostál, který zavelel k obratu. Asistenci si připsal Petr Vlašín a Lukáš Sobotka – 2:1. Ve 32. minutě poslal do brejku Tomáš Kochánek Jirku Roupce, který nechytatelnou bombou pod horní víko vyrovnal – 2:2. Pořádnou trhlinu do psychiky domácích udělal ve 34. minutě Martin Pejchal, který třetím gólem strhnul vedení na naši stranu. Asistenci u tohoto gólu si připsal Lukáš Sobotka. Do konce třetiny již byl podstatně aktivnější náš tým.

Ve třetí části byly k vidění dva góly. Nejprve ve 48. minutě, kdy se po kolotoči v útočném pásmu dostal ke střele, po přihrávce Pavla Ambrože, Michal Vlašín, který vyslal střelu na Alexovu branku. Tuto střelu ze vzduchu nasměroval do bítešské sítě Filip Střecha – 2:4. V 53. minutě se dostali do našeho pásma Mirek a Pavel Pospíšilové. Posledně jmenovaný dal blafákem kontaktní gól. V závěru utkání si vzal domácí trenér Pirochta oddechový čas a v přesilové hře navíc zkusil hru bez gólmana. Přes několik slibných šancí všechny puky skončily ve výstroji našeho brankáře. Za mohutného skandování našich fanoušků, odpočítával slušně zaplněný stadion poslední vteřiny utkání. Tři, dva, jedna – na střídačce, ledové ploše a na tribuně propuká obrovská radost.

Horácký hokejový klub Velké Meziříčí po roce postupuje do finále krajské ligy.

HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Góly a asistence: 2:27 Šidák (Grman), 5:05 Štěpánek (Grmela), 52:45 Pospíšil P. (Pospíšil M.) – 29:45 Dostál (Sobotka, Vlašín P.), 31:38 Roupec (Kochánek), 33:42 Pejchal (Sobotka), 47:23 Střecha (Vlašín M., Ambrož)
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (Vrba) – Odvářka, Grman, Šidák, Košecký, Šíma, Pospíšil M., Štěpánek, Petrčka, Novák, Buďa, Grmela, Touška M., Pospíšil P., Trnka, Touška J., Ondráček, Vojáček
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček – Roupec, Dostál, Sobotka – Krča, Rozmarín, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Burian – Chlubna
Rozhodčí: Vepřek – Paulík, Strýček
Delegát utkání: Potsch
Vyloučení: 5:6
Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 30:23 (13:4, 4:13, 13:6)
  (VB) Alexa – 82.61 % – 19 zákroků – 59 min.
(HHK) Juda J. – 90.00 % – 27 zákroků – 60 min.