Házenkářky zahájily jarní část vítězstvím!

Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Neděle – 12. února 2017
1. liga žen – 12. kolo
Sokol Vršovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 31:33 (16:17)

Na úvod jarní části soutěže vyjížděly naše házenkářky na palubovku pražských Vršovic. Domácí družstvo jsme na podzim jasně přehrály, ale jeho výkonnost postupně rostla a v tabulce bylo pouze dva body za námi. Bylo tedy jasné, že nás nečeká lehké utkání.

Vstup do zápasu byl z naší strany rozpačitý. Poměrně rychle jsme prohrávaly 2:0. Naše obrana byla nedůrazná a hráčky dostatečně nepřistupovaly k nabíhajícím spojkám a ty nás lehce přehrávaly. V útoku jsme ztroskotaly na domácí brankařce. Postupem času se obraz hry začal měnit. Střídání obrana – útok naším házenkářkám pomohl a postupně jsme se ujaly vedení (7. minuta 3:4, 11. minuta 5:7, 19. minuta 10:12). Oživením v útoku byl nástup Lucky Zbožínkové, která svým pohybem domácí obránkyně mátla a vsítila celkem osm branek, přičemž rozdala i pěkné přihrávky svým spoluhráčkám, které z toho také gólově těžily. I když jsme tahaly za delší konec provazu naše obrana nebyla stále podle představ, a proto se šlo do šaten pouze s jedno brankovým vedením 16:17.

Ve druhém poločase pokračovaly střelecké hody na obou stranách. Oproti prvnímu poločasu nám vstup do utkání vyšel, a to i za přispění dobře chytající Marcely Babáčkové. Obrana byla mnohem agresivnější, z čehož vzniklo místy až čtyřbrankové vedení. Ovšem přišly i technické chyby, které dovolily zůstat domácím stále na dostřel. Osobní obrana na Ivu Záviškovou znamenala, že se do střelecké listiny mohly zapsat i ostatní hráčky. Útočně laděné utkání jsme dokázaly i přes snahu vršovických dotáhnout do vítězného konce a připsat si tak důležité dva body, která nás vyšvihly na šesté místo a odstup čtyř bodů na třetí příčku.

Zápas hodně „chutnal“ křídelnici Renatě Škrdlové, která si s domácími hráčky doslova dělala, co chtěla a zaznamenala také osm branek. Obranu dirigovala Denisa Hladíková s Jitkou Plachetskou, která také přispěla pěti góly. Do utkání navíc po delší době zasáhla Romana Doležalová, která se také zapsala na střeleckou listinu a odvedla kus práce i v obranné fázi. Na palubovku se po roce a půl vrátila pivotmanka Jana Klusáčková a vedla si dobře.

První jarní vítězství bude třeba potvrdit tuto sobotu proti dalšímu pražskému celku z Kobylis. Tým, který hraje nyní v pozměněné sestavě již dvakrát prohrál a tak přijede odhodlán zvítězit. Našim házenkářkám se podzimní utkání nevyvedlo, a to hlavně v obranné části a prohrály tam o jediný gól. Tudíž i odhodlání na naší straně bude obrovské. Zápas se odehraje v sobotu 18. února od 13.00 hodin v hale „Za Světlou“.

7m hody 3/4:2/3, vyloučení 6:3, diváků 68

Sled branek: 2:0, 2:4, 5:7, 10:12, 13:15, 16:17, 16:19, 18:22, 21:25, 24:28, 26:30, 29:32, 31:33

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Veronika Syptáková, Jana Šidlová– Lucie Zbožínková (8), Renata Škrdlová (8), Jitka Plachetská (5), Iva Závišková (5/2), Diana Svobodová (2), Hana Hublová (2), Denisa Hladíková (2), Romana Doležalová (1), Jana Klusáčková, Michaela Homolová,  trenérka Radka Matušíková

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí