Muži HHK vyhráli v Blansku

12.12.2016, 20:13 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Dynamiters Blansko HK – HHK VM 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly a asistence: 1. Zukal (Berka) – 29. Krča (Pejchal, Ambrož), 45. Burian (Vondráček, Krča), 48. Mašek (Vlašín M., Ambrož)
Sestava Dynamiters Blansko HK: Šenk (Vlach) – Bílý, Kakáč, Sedláček, Němec, Zukal, Pilát, Kazda, Berka, Drenčko, Hussein, Jakubec, Kuběna, Antal
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Juda J.) – Šerý, Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Burian, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Mašek
Rozhodčí: Kohoutek – Husák, Šustr
Vyloučení: 7:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:33 (7:13, 6:12, 12:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (BLA) Šenk – 90,91 % – 30 zákroků – 58 min.
(HHK) Štourač – 96,00 % – 24 zákroků – 60 min.
Diváci: 120

V šestnáctém kole KL zajíždělo družstvo mužů HHK do Blanska, kde se utkalo s Dynamiters o další mistrovské body. V prvním měření sil vyšel vítězně náš tým, který na domácím ledě nadělil soupeři pět gólů a ani jeden neobdržel.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Po dvou střelách, které golman HHK, Jirka Štourač, zneškodnil, přišla první gólová situace. Autorem úvodní trefy utkání byl v končící první minutě domácí Zukal. V 5. minutě ujel po levé straně Filip Střecha, který zavezl kotouč do útočného pásma a přesnou přihrávkou našel Michal Vlašína. Útočník HHK byl zezadu přidržen blanenským Jakubcem. Následovala první početní výhoda pro naše družstvo, ale bez gólového efektu. Přestože mělo mužstvo trenéra Vondráčka střeleckou převahu, nepodařilo se mu v první třetině překonat golmana domácích Šenka.

Na vyrovnání si museli hráči HHK počkat až do poloviny druhé třetiny. Čtvrtá početní výhody vedla konečně k vyrovnání. Po závaru v útočném pásmu se ke kotouči dostal Michal Krča, který bekhendovou střelou pod horní břevno vyrovnal. Asistenci si na tento gól připsali Pavel Ambrož a Martin Pejchal. Tímto průběžným stavem skončila druhá část.

O konečném vítězi tohoto utkání rozhodla až třetí třetina. Na začátku 45. minuty se střelecky prosadil Viktor Burian. Střelu Vaška Vondráčka vyrazil blanenský golman před sebe. Následná dorážka již končí v Šenkovi svatyni – 1:2. Ještě v této minutě se do šance dostala první útočná formace HHK, která končila faulem domácích na zakončujícího Lukáše Sobotku. Přesilovka HHK však gólové zakončení nepřinesla. V polovině 48. minuty již drtivý tlak končí dalším gólem. Po přihrávce Pavla Ambrože a Michala Vlašína překonal domácího brankáře Martin Mašek – 1:3. Velkou možnost měli domácí v 53. minutě, kdy měli k dispozici krátkou dvojnásobnou přesilovou. V této početní výhodě zazvonila, po střele blanenského obránce, pravá tyč brankové konstrukce. Přehnaná snaha domácích skončila vyloučením Němce. Počet hráčů na hřišti se tak vyrovnal. V čase 56.29 min. si vzal domácí trenér oddechový čas a za další minutu již hráli domácí bez brankáře s šesti hráči v poli. Díky obětavým zákrokům bránících hráčů HHK se domácím nepodařilo zvrátit nepříznivý vývoj utkání.

„A“ mužstvo HHK si připsalo další tři body do tabulky KL a po zaváhání Boskovic a Uherského Brodu si upevnilo druhou příčku v tabulce KL.

Poslední utkání tohoto roku sehraje HHK na domácím ledě tuto sobotu, kdy se střetně se záložním týmem VHK Vsetín. Utkání začíná tradičně v 17.30 hod.

Ostatní výsledky šestnáctého kola: HC Spartak Uherský Brod – HC Uničov 3:7, HC Lvi Břeclav – HC Štika Rosice 7:4, HC Uherské Hradiště – SHK Hodonín „B“ 8:6, VHK Vsetín „B“ – HK Kroměříž 6:9, HC Spartak Velká Bíteš – SKMB Boskovice 3:2.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 17.12.2016 HHK Velké Meziříčí – VHK ROBE Vsetín, začátek utkání v 17.30 hod.
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí