Muži HHK bojovali, ale na body v Kroměříži nedosáhli

19.11.2016, 20:12 // Rubrika: Sport

HK Kroměříž – HHK VM 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Góly a asistence: 17. Gazda T. (Gazda M.), 18. Sprušil (Merta), 43. Murín (Ditrich, Gazda M.), 46. Stejskal (Jergl), 55. Sprušil (Jelínek) – 27. Krča (Sobotka, Ambrož), 45. Střecha (Kochánek), 46. Ambrož (Pejchal)
Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) – Paksi, Vávra, Šťastný, Osina, Jergl, Gazda T. – Nedbal, Sprušil, Stejskal, Jelínek, Ditrich, Gazda M., Merta, Zavřel, Murín, Brada, Vaněk
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda (Štourač) – Ambrož, Burian, Šerý, Kučera, Kochánek, Vondráček – Krča, Pejchal, Sobotka – Roupec, Rozmarín, Mašek – Vlašín M., Střecha, Kudláček – Chlubna
Rozhodčí: Velčovský – Pospíchal, Goňa
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:25 (12:7, 12:11, 11:7)
Procentuální úspěšnost brankářů: (KRO) Svoboda – 88,00 % – 22 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J.   – 85,71 % – 30 zákroků – 59 min.
Diváci: 420

Dvanácté kolo krajské ligy, hrané ve státní svátek, mělo velký náboj. Narazili na sebe aktuálně první dva týmy. Výhodu domácího prostředí měl tým Kroměříže, kterého hnali do útoku početné davy domácích fanoušků. Našemu týmu chyběli dlouhodobě zranění čtyři hráči, přesto kluci drželi s domácím týmem krok.

Úvod utkání byl z naší strany hodně opatrný. Ta byla daná taktikou trenérů před utkáním. V případě, že bychom chtěli hrát otevřenou partii, zřejmě by toho dokázali rychlí domácí útočníci využít. Ve třetí minutě se za naší brankou, u mantinelu, srazil Kamil Šerý s domácím Jerglem. Oba hráči se jen těžce zvedali z ledu. Oba hráči přes bolestnou grimasu pokračovali v utkání. K první změně stavu došlo v 17. minutě, kdy střelu M. Gazdy tečoval před brankou T. Gazda – 1:0. V 18. minutě šli domácí do dvougólového vedení. Střela Spružila otřela pravou tyčku naší svatyně. Na přesně umístěnou střelu domácího útočníka byl Jarda Juda krátký. Dvoubrankovým vedením skončila první třetina.

Na začátku druhé části putoval na trestnou lavici domácí kapitán Murín. Nabídnutou přesilovku využil náš tým v samém závěru. Po přihrávce Pavla Ambrože a Lukáše Sobotky, prostřelil do té doby bezchybného golmana domácích, Michal Krča – 2:1. V dalším proběhu druhé třetiny měli obě mužstva několik šancí, ale všechny možnosti pochytali gólmani. Největší šanci domácích zneškodnil ve 38. minutě, fantastickým zákrokem Jarda Juda. Otevřená partie pokračovala ve třetí periodě.

Ve 43. minutě dostal na útočnou modrou přesnou přihrávku Murín, který projel mezi našimi obránci a tváří v tvář našemu golmanovi nedal šanci – 3:1. Tento gól ale naše mužstvo nepoložil. Během půl minuty srovnal s domácími krok. Nejprve v čase 44.35 min. po kombinaci v útočném pásmu dostal od Tomáše Kochánka přihrávku Filip Střecha. Ten si najel do mezikruží a přesnou střelou zápěstí snížil – 3:2. Vyrovnání přišlo v čase 45.12 min. kdy se po přihrávce Martina Pejchala dostal před golmana domácích Pavel Ambrož a svým důrazem překonal golmana Svobodu. Domácí tým dvě branky nepoložil. Do vedení šli ještě v téže minutě – 4:3. V závěru třetiny měl náš tým dvojnásobnou přesilovku, o kterou přišel díky vlastním vyloučením. Na hřišti se tak více jak minutu hrálo tři na tři. Této herní situace využili domácí, kteří střelili pátý gól. V poslední minutě si ještě naše střídačka vzala oddechový čas a ve hře bez brankáře se snažila o vyrovnání. Proti byli domácí, kteří dobře bránili a nedovolili našim útočníkům skórovat.

Kroměřížští se po výhře posunuli do čela tabulky. Našemu mužstvu patří aktuálně druhá příčka v KL.

O víkendu je na programu třinácté kolo, ve kterém má první mužstvo HHK volno. Další mistrovské utkání čeká svěřence trenéra Romana Vondráčka až příští týden, kdy začne druhá polovina základní části.

Ostatní výsledky dvanáctého kola: HC Spartak Uherský Brod – HC Uherské Hradiště 9:3, Hokej Uherský Ostroh – VHK Vsetín 8:5, HC Uničov – Dynamiters Blansko HK 7:4, HC Štika Rosice – HC Spartak Velká Bíteš 5:4PP, SHK Hodonín „B“ – SKMB Boskovice 5:1.

Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl