14.11.2016, 08:46 // Rubrika: Sport

Sobota – 12. listopadu
1. liga žen – 8. kolo
HK Hodonín – TJ Sokol Velké Meziříčí 41:18 (24:10)

V sobotu odpoledne se družstvo žen utkalo s prvním týmem soutěže, HK Hodonín. Ambiciózní celkem plný zvučných jmen s interligovými zkušenostmi nenechal v hale nikoho na pochybách, proč je aktuálním leadrem a náš tým doslova rozcupoval na kousky.

Přitom vstup do utkání hostujících házenkářkám vyšel výborně. Během prvních čtyř minut jsme se ujaly vedení 0:3. Dokázaly jsme ubránit a lehce skórovat, ale to byl bohužel jediný světlý moment utkání. Poté jasnou převahu na hřišti převzal domácí celek. Hodonínské hráčky byly lepší ve všech činnostech. Jejich obrana fungovala, rychlý přechod byl doslova zdrcující, kdy se během zápasu dokázaly asi celkem 20x dostat do rychlého brejku! Během jednoho poločasu jsme tak inkasovaly 24 branek a pouze deset vsítily.

Druhý poločas se nesl sice již v pomalejším tempu, ale domácí hráčky nás k ničemu nepustily a po zásluze zvítězily vysokým rozdílem 41:18. V náš neprospěch hrála i omezená soupiska hráček, které ze zdravotních nebo studijních důvodů nemohly k tomuto utkání odcestovat. Ovšem pokud se chceme držet v přední části prvoligové tabulky, tak musíme bojovat a hrát jinak než v tomto zápase…

V posledních třech kolech nás čekají pouze týmy, které jsou v tabulce před námi, a naše házenkářky se musí začít plně koncentrovat na tyto zápasy, pokud chtějí pomýšlet na zisk bodů. Napravit reputaci budou mít možnost v sobotu 19. listopadu od 13.00 na domácí palubovce proti Havlíčkovu Brodu.

7m hody 3/5:3/4, vyloučení 2:5, diváků 110

Sled branek: 0:3, 6:3, 6:5, 12:5, 15:7, 20:9, 24:10, 28:11, 30:13, 36:15, 41:18

Sestava a branky: Veronika Fialková, Jana Šidlová – Jarmila Chromá (5), Hana Hublová (3), Iva Závišková (3/3), Diana Svobodová (2), Eliška Koudelová (2), Marianna Kušová (1), Kristýna Necidová (1), Denisa Hladíková (1), Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Jaroslav Hugo