„A“ mužstvo HHK nadělilo Rosicím kanára a po prohře Kroměříže jde do čela krajské ligy

7.11.2016, 20:21 // Rubrika: Sport

HC Štika Rosice – HHK VM 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly a asistence: 7. Vlašín P. (Křenek), 7. Krča (Ambrož, Bula), 26. Roupec (Vlašín M., Burian V.), 40. Mašek (Vlašín M., Burian V.), 51. Dostál (Bula), 54. Šerý (Burian V.)
Sestava HC Štika Rosice: Čížek – Galatík, Řeřucha, Pospíšil, Černík, Varholík, Polzer – Krobauer, Krejčí, Dobšák – Majola, Hakl, Fábry – Křen, Kozel
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Kučera, Kochánek – Křenek, Dostál, Mašek – Krča, Pejchal, Bula – Roupec, Burian V., Vlašín M. – Rozmarín
Rozhodčí: Vrba – Kříž, Sofka
Vyloučení: 5:7
Využití: 0:0, v oslabení: 0:1
Střely na branku: 32:29 (14:11, 13:10, 5:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (ROS) Čížek – 79,31 % – 23 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 100,00 % – 32 zákroků – 60 min.
Diváci: 76

V desátém kole zajíždělo první mužstvo HHK do nedalekých Rosic, kde se v regionálním derby střetlo s místní Štikou.

Od úvodního buly se hrál velmi dobrý hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a díky maximální délce hřiště si hráči opravdu kvalitně zabruslili. Prvního gólu se diváci dočkali v 7. minutě. David Křenek našel přihrávkou Petra Vlašína, který se po pravé straně dostal do útočného pásma. Z mezikruží střelou zápěstím k levé tyčce nedal Čížkovi žádnou šanci – 0:1. O deset vteřin později lovil gólman Rosic z branky druhý gól. Po vyhraném vhazování zamířil do útočného pásma Honza Bula. Přihrávku na Pavla Ambrože a následnou střelu důrazem před brankou proměnil v druhý gól Michal Krča – 0:2. Přestože domácí v první třetině vystřelili vícekrát, do kabin šli s dvougólovým mankem.

Druhá část začala našim oslabením. Domácí se snažili proměnit početní výhodu, ale marně. V polovině 26. minuty se prosadila třetí útočná formace HHK. Po přihrávce Viktora Buriana a Michala Vlašína střílí třetí branku Jirka Roupec – 0:3. V polovině utkání se zranil David Křenek, kterého čistě dohrál u mantinelu jeden z rosických hráčů. Do konce druhé části ještě mužstvu se sebezapřením pomohl, ale do třetí periody už nenastoupil. Ve 40. minutě se střelou pod víko prosadil Martin Mašek. Asistenci si podruhé v utkání připsali Viktor Burian a Michal Vlašín.

Ve třetí třetině padly také dva góly. Nejprve ve vlastním oslabení zachytil rozehrávku domácích Jirka Roupec. Po zavezení kotouče do útočného pásma přišla přesná přihrávka na Lukáše Dostála, který se z této pozice nemýlí – 0:5. V 54. minutě uzavřel gólový účet utkání Kamil Šerý. Asistenci si připsal Viktor Burian – 0:6.

Vzájemný duel tak skončil jednoznačným vítězstvím našeho týmu. Do tabulky KL si připisuje HHK další tři mistrovské body a po nedělním zaváhání Kroměříže se posunulo první mužstvo do čela průběžné tabulky.

Další mistrovské utkání čeká naše mužstvo v příští sobotu. To se v jediném listopadovém utkání před domácími fanoušky utkáme se záložním mužstvem SHK Hodonín.

Ostatní výsledky desátého kola: HC Lvi Břeclav – VHK ROBE Vsetín „B“, 11:0, HC Spartak Uherský Brod – Dynamiters Blansko HK 3:5, HC Uničov – SKMB Boskovice 6:5PP, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Velká Bíteš 7:0, SHK Hodonín „B“ – HK Kroměříž 5:4PP.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 12.11.2016 HHK Velké Meziříčí – SHK Hodonín „B“, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)