17.10.2016, 11:17 // Rubrika: Sport

Sobota – 15. října
1. liga žen – 4. kolo
HC Zlín „B“ – TJ Sokol Velké Meziříčí 27:23 (12:12)

Po vyřazení v Českém poháru odjíždělo družstvo žen na utkání do Zlína s vědomím, že pouze zlepšená hra přinese body. I když místy to vypadalo pro naše barvy nadějně, tak se nakonec z vítězství radovaly domácí hráčky.

Vstup do utkání se nám vydařil. Obrana poměrně fungovala a domácí střelkyně jsme držely v dobré vzdálenosti. V útoku se dařilo i proměňovat střelecké pokusy a tak v sedmé minutě svítilo na ukazateli skóre 2:4. Poté ale přišel herní výpadek a zlínské hráčky dokázaly převzat otěže zápasu. Naše obrana nestíhala přerušovat herní kombinace soupeřek a v útoku jsme ztroskotávaly na dobře chytající brankařce. Naštěstí se naše hráčky v posledních šesti minutách vybičovaly k lepšímu výkonu a sérií čtyř branek v řadě dokázaly upravit stav na poločasových 12:12.

Začátek druhého poločasu nám také vyšel a ujaly jsme se dvoubrankového vedení. To ovšem domácí rychle smazaly. Do 15. minuty se hrálo ještě vyrovnané utkání, kdy naše holky dokázaly zabrat na obraně. O naše góly se opět staralo střelecké duo letošní sezóny Škrdlová – Závišková, které celkem vsítily 17 branek. Poté ale bylo na palubovce pouze jedno družstvo. Naše hráčky velkým množstvím technických chyb a nesouhrou v útočné části hry přímo vybízely domácí ke skórování, které nezaváhaly.

A to byl hlavní důvod, proč ženy utkání prohrály 23:27. Během utkání navíc došlo k nepříjemnému zranění pivotmanky Veroniky Staré, která po úderu do hlavy již nepokračovala ve hře. Jediným pozitivem byla zlepšená obrana oproti předchozím utkáním. Nezbývá než se „oklepat“ a v příštím domácím utkání zabrat a držet domácí neporazitelnost. Naši odolnost v sobotu 22. října ověří tým z Kunovic, a to v obvyklém čase 13:00.

7m hody 4/4:2/2, vyloučení 1:4, diváků 95

Sled branek: 1:3, 2:4, 6:4, 9:5, 12:8, 12:12, 12:14, 15:14, 18:17, 20:19, 23:19, 26:21, 27:23

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Iva Závišková (13), Renata Škrdlová (4), Hana Hublová (2), Marianna Kušová (1/1), Denisa Hladíková (1), Veronika Stará (1/1), Eliška Koudelová (1), Kristýna Necidová, Jitka Plachetská, Linda Prokopová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, házená VM
Ilustrační foto: Jaroslav Hugo