FC Velké Meziříčí přivezl bod z venkovního utkání

AR1+AR2: Sedláček Tomáš, Vostrejž Ivan
ŽK: 78. Baranek, 66. Neuman – 31. Kriegsman, 55. Šuta, 40. Smejkal
Góly: 21. Baranek, 58. Levčík – 49. Mezlík, 66. Dolejš
Diváci: 210
Sestava domácí: Buček – Sporysz, Honiš, Hrdlička, Levčík (80. Špavelko) – Baranek, Ptáček (66. Puskač), Neuman, Burian (63. Václavík) – Staněk, Halaška – trenér Hulva Roman
Sestava hosté: Kruba – Puža, Šimáček, Kriegsmann, Čermák (60. Malec) – Dolejš, Šuta (78. Beran) Smejkal, Demeter – Simr, Mezlík  – na lavičce Mužátko, Sysel – trenér Smejkal
Nejlepší hráči: Levčík – Demeter, Kruba

Náš anglický týden pokračoval opět na severní Moravě 250 km od našeho města. Tentokrát jsme chtěli dovést alespoň bod, což se na konec podařilo. Za domácí nastoupil v základní sestavě exligový obránce z Baníku Ostrava Honiš. My jsme měli opět mezi zraněnými kapitána Krejčího a Berku.

Zápas začal velkou aktivitou domácích, kteří na nás vlítli jako Uragán. Již v 7. minutě se mohlo měnit skóre utkání, když naši hráči nechali prostor Baránkovi a jeho střelu vy těsnil na břevno Kruba. V 11. minutě se vybral jedinou slabou chvilku Kruba, kdy nastřelil při odkopu domácího útočníka, a míč vykopával s prázdné branky Šimáček. Ve 13. minutě dobře vystihl přihrávku hostů Mezlík, ale hned špatně přihrál dobře naběhlému Demeterovi. V 16. minutě se dobře prosadil Demeter, ale jeho centr Simr nezužitkoval. V 21. minutě po výkopu Kruby hned z první hlavičkoval Hrdlička na naběhlého Baránka. Po naší hrubce, kdy tohoto hráče nikdo nehlídal v sólovém nájezdu otevřel skóre 1:0. V 29. minutě se dostal k odraženému míči Demeter, ale těsně minul domácí branku. V 41. minutě poslal Smejkal pěkným, křižným pasem do brejku Dolejše, ale jeho centr do vápna Mezlík nezpracoval.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že se dá s výsledkem utkání ještě něco udělat. V 49. minutě po faulu na Simra si postavil míč Mezlík a pěknou střelou kolem zdi vyrovnal na 1:1. V 55. minutě poslal Dolejš pěkný centr na Mezlíka, ale jeho střelu vyrazil Buček na RK. V 58. minutě se prosadil po levé straně Hrdlička, krásně přihrál na malé vápno Levčíkovi a ten z první poslal domácí do vedení 2:1. V 60. minutě naběhl za naši obranu Ptáček, ale jeho střelu chytl Kruba. V 66. minutě předvedl pěknou individuální akci Demeter, přihrál do běhu Dolejšovi a ten z velkého úhlu pěknou křižnou střelou vyrovnal na 2:2. V 71. minutě opět poslal míč za obranu Levčík, ale ptáček netrefil prázdnou naší branku. V 79. minutě se opět individuálně prosadil Demeter, ale jeho střelu Buček vyrazil na RK. V 88. minutě přišel po našem zbytečném faulu VPK z hranice velkého vápna, ale na štěstí domácí útočník přestřelil vysoko branku. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Vyjádření trenéra Smejkala: Konečně vezeme z venkovního utkání, alespoň bod. Kluci zápas opět odmakali, ale bohužel jsme se dopustili několika hrubých chyb, z kterých jsme dostali 2 góly. Dneska musím pochválit hlavního rozhodčího Popeláka, za vedení zápasu, kdy nechával hře plynulost, bylo mu jedno kdo je domácí a kdo host a hlavně pískal fauly na Pavla Simra, které jsou opomíjeny skoro v každém zápase.

Autor: Libor Smejkal, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Matěj Měrtl